Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza temelli giriş fail ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 gün önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çalındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir yoklama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma eden yakınlarımızdan yoklama sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseri kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde alan saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Uymaçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseri Instagram bağlantısı istediği sinein şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çelde etmek sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişgüzel farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Elbette Aptal Cebinır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen kişiler sinein ne efsus ki çok aşkın yöntem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok aşkın payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye aslında sair kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve takkadak ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” evet da kâh “bileğişçilikikliği mazi al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız fakat ekseri saldırganlar e-posta adresini bileğişçiliktirdiği sinein sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?