Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Güçlü Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kurum sahaında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim dalünde bellik kasılmau, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite kurumlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim dalünde ev olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birşunca futbol, sepet topu çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cihetı gün Türkiye’nin en kebir özel ekol ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı birşunca deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko